Sok bejegyzést olvastam az elmúlt napokban tőletek, érzéseitekről a konnektivista világról melynek részeseivé szeretnénk válni, ellenérzéseitekről ezek nehézségei miatt. Terveitekről, találgatásaitokról, hogy hogyan látjuk majd a világot a kurzus után. Sok olyan gondolatot megfogalmaztatok, amit én is leírtam volna, ezért kezdésként inkább egy érdekes cikket szeretnék megmutatni Nektek.
Úgy érztem számomra az első nehézséget a tempo jelenti a kurzusban. Az e téren szerzett eddigi tudásom autodidakta módon született, magam diktáltam a sebességet is (bizonyára változik majd a jártassággal). Regisztráltam mindenhova és elkezdtem tanulmányozni az ismeretlen oldalakat. És hogyan kezdjek hozzá a feladatok tartalmi részéhez?
Tényleg, tanultam valaha az internetről? Az internetes társadalomról? A célokról, lehetőségekről, használatukról? Ahogy elindultam ezen a gondolatmeneten (volt magyar szakos hallgatóként), eszembe jutott Bódy tanár úr és kutatásai a nyelvészet tanszékről (jelenleg a Kodolányin tanít). A világháló nyelve a szakterülete és az e-nyelv.hu oldalon bukkantam rá egy, a blogokkal kapcsolatos munkájára. Ajánlom figyelmetekbe, érdekes kitekintés!
http://e-nyelvmagazin.hu/2010/09/10/a-blogok-nyelveszeti-aspektusai/